Open Show 2019

cwlrc open 19, best dogs
cwlrc open 19 BIS, Res BIS, Best Puppy in Show, Be

Minor Puppy Dog (3, 2a)
1st Chapman’s Daisypatch Jelly Tot

Puppy Dog (2)
1st Digweed’s Marlyford Valentino at Willokin
2nd Mills’ Lembas Curious George

Junior Dog (4, 1a)
1st Harvey-Major’s Linjor Rigsby JW
2nd Perkins’ Ludalor Lyle
3rd Metcalfe’s Carromer Jack Flash to Baileydale JW BELG JUN CH

Yearling Dog (2)
1st Walton’s Gallybob Marmalade
2nd Britton’s Llanstinan Louis Lewis Bowstones

Novice Dog (0)

Graduate Dog (3, 1a)
1st Hodgkiss’ Dinnozo Top Notch Alfie
2nd Bambrook’s Marshwiggle Shakespeare at Ravoakar JW

Post Graduate Dog (4)
1st Moody’s Trendlewood Mr Blue Sky
2nd Mills’ Lembas Pinball Wizard
3rd Harvey-Major & Bambrook’s Linjor Sessile Oak at Ravoakar ShCM
4th Perkins’ Keeninspires Houdini

Limit Dog (4)
1st Metcalfe’s Trenow Rio Grande JW
2nd Young’s Warringah’s Merrigun with Langdale
3rd Jury’s Tibblestone Sea Salt
4th Felton-Page’s Marshwiggle Mr Carson JW ShCM

Open Dog (5, 1a)
1st Collins’ Kaspair Now or Never
2nd Braddon’s Trendlewood Born to Run JW
3rd Barkers’ Deerbrook Millionheir
4th Tooth’s Sandylands Over the Moon to Ludalor JW

Special Veteran Dog (4, 2a)
1st Chapman’s Killanow Sentinel at Daisypatch

Special Working Dog or Bitch (4, 1a)
1st Parker’s Lightbringer Made in Heaven (AI)
2nd Parker’s Lightbringer Aphrodite
3rd Leake’s Jenamin’s Red Fern of Autumnsoak

Minor Puppy Bitch (9, 3a)
1st Metcalfe’s Baileydale’s Ooh Betty
2nd Searles’ Willokin’s Hot Totty for Cravessa
3rd Neachell’s Suttonpark Penny Farthing
4th Digweed’s Baileykin Honey Bee at Willokin
VHC Braddon’s Trendlewood Find Me an Angel

Puppy Bitch (7,1a)
1st Braddon’s Trendlewood Simply the Best
2nd Kent’s Trewinnard Tamar
3rd Metcalfe’s Princess Leia at Baileydale (IMP ITA)
4th Minchella’s Abbeystead Psion of Haslorhill
VHC Chapman’s Daisypatch Tutti Frutti

Junior Bitch (8, 1a)
1st Carpanini’s Carpenny Philly
2nd Peggs’ Jancet Aurora
3rd Wyatt’s Meadowleigh a Wish for Katie
4th Tooth’s Ludalor Lucille
VHC Coode’s Warringah Timouron Cooladdi

Yearling Bitch (6)
1st Hodges’ Naiken Dance Rhythm JW IR JUN CH
2nd Parrott’s Lougin Lucienne
3rd Collins’ Carromer Worth a Glance at Kaspair
4th Barker’s Sharouns Yellow Ribbon Around Deerbrook
VHC Mutter’s Incantator Brizo

Novice Bitch (7)
1st King’s Mikmaqlabs Waits for the Sun
2nd Carpanini’s Carpenny Halshimoor Delicious
3rd Peggs’ Jancet Aurora
4th Felton-Page’s Marshwiggle Wilhelmina
VHC Perkins’ Keeninspires Mamma Mia

Graduate Bitch (11, 4a)
1st Minchella’s Abbeystead Hope
2nd Parrott’s Lougin Lucienne
3rd Hodgkiss’ Dinnozo Yellow Diamond
4th Digweed’s Notonlyblack Eclipse of Moon at Willokin (IMP ITY)
VHC King’s Mikmaqlabs Cheyenne

Post Graduate Bitch (3, 2a)
1st King’s Mikmaqlabs Apache

Limit Bitch (6, 2a)
1st Hodge’s Naiken Carinsia
2nd Britton’s Bowstones Polka
3rd Braddon’s Trendlewood Strange Magic
4th Neachell’s Picka Penny Rocheby

Open Bitch (7, 1a)
1st Carpanini’s Carpenny Virginia
2nd Hodge’s Naiken Classic Cliché
3rd Coode’s Warringah’s Gurley JW
4th Hodgkiss’ Bowstones Sunshine Rosie
VHC Mills’ Lembas Crackling Rosie JW

Special Veteran Bitch (3,1a)
1st Parrott’s SH Ch Naiken Yelena at Lougin
2nd Collins’ Kaspair Play Misty for Me

Brace (4, 3a)
Mrs F. King

Progeny (3, 3a)

You are viewing the text version of this site.

To view the full version please install the Adobe Flash Player and ensure your web browser has JavaScript enabled.

Need help? check the requirements page.


Get Flash Player