Open Show 2016

Results from the 32nd Open Show Held at Norton Parish Hall 13/2/16

Judge Mrs Wendy Southwell (Driffwold Labradors)

BIS & BD Wiles' Richbourne Londoner JW

RBIS/BOS & BB Coode's Warringah's Gurley JW

BVIS Jury's Tibblestone Sky Larkin

BPIS/BMPIS Stafford's Arrowmoy Fairytale to New York Farnfield (IKC)

 

 

MPD 4 (1ab)                                                                                            MPB 9 (4abs)

1st BMPD & BPD Coode's Warringah's Gilgandra                                     1st BMPB & BPB Stafford's Arrowmoy Fairytale of New York Farnfield (IKC)

                                                                                                              2nd Coode's Warringah's Gulwarra

PD 5 (1ab)                                                                                               3rd Britton's Bowstones Polka

1st Coode's Warringah's Gilgandra                                                         4th Ennis-Holden Mariank Decorum

2nd Carpanini's Carplenny Pitch                                                              5th King's Mikmaqlabs Apache

3rd Young's Warringah's Merrigun with Langdale

4th Mills' Lembas Pinball Wizard                                                           PB 3

                                                                                                             1st Coode's Warringah's Gulwarra

JD 3 (2abs)                                                                                            2nd Carpanini's Carpenny Portia

1st Moody's Trendlewood Mr Blue Sky                                                    3rd King's Mikmaqlabs Cheyenne

 

YD 2 (1ab)                                                                                              JB 7 (4abs)

1st Moody's Trendlewood Mr Blue Sky                                                    1st & RBB Tooth's Ludalor Lelania

                                                                                                             2nd Braddon's Trendlewood Strange Magic

ND 1 (1ab)                                                                                              3rd Braddon's Trendlewood Xanadu

 

GD 5 (1ab)                                                                                              YB 4 (2abs)

1st & BD Wiles' Richbourne Londoner JW                                              1st Mills' Lembas Crackling Rose

2nd Felton-Page Marshwiggle Mr Carson JW                                          2nd Porter's Winnellands Dolly Daydream

3rd Moody's Trendlewood Mr Blue Sky

4th Bambrook's Brycheiniog's Ravenclaw at Ravoakar                              NB 5 (1ab)

                                                                                                              1st Tooth's Ludalor Lelania

PGD 5 (2abs)                                                                                           2nd Braddon's Trendlewood Xanadu

1st Mills' Lembas Mikado                                                                       3rd Longhurst's Hurstmeon Aliona Vilani

2nd Carpanini's Carpenny Primo                                                             4th Hodgkiss's Bowstones Sunshine Rose

3rd Harvey-Major & Bambrook Linjor Sessile Oak at Ravoakar

                                                                                                             GB 8 (4abs)

LD 5 (2abs)                                                                                            1st Longhurst's Hurstmeon Erin Boag

1st Mills' Lembas Sweeney Todd JW                                                     2nd Ennis-Holden Kilburnpark Miss Janet at Rocheby

2nd Cary's Aquadell Montgomery JW                                                     3rd Kennett's Magnavalleys Amazing Grace

3rd Jury's Tibblestone Sea Salt                                                            4th Hodgkiss's Bowstones Sunshine Rose

 

OD 4 (4abs)                                                                                           PGB 4

                                                                                                            1st Wiles' Dolehamhalt Dazzler of Richbourne JW

SVD 0                                                                                                   2nd Stafford's Sandylands Blissful Farnfield JW ShCM

                                                                                                            3rd King's Meadowline Morning Glory to Mikmaq

SW D/B 3                                                                                             4th Porter's Winnellands Love Passion

1st & RBD Coode's Ch Warringah's Perth JW ShCM

2nd Jenkins' Skeviot Starlite                                                               LB 8 (4abs)

3rd Pinn's INT/FT Ch Waysgreen Apollo                                              1st & RBB Coode's Warringah's Gurley JW

                                                                                                           2nd Mills' Lembas Go Gentle

                                                                                                           3rd Longhurst's Hurstmeon Calamity Jane

                                                                                                           4th Hodgkiss's Bowstones Sunshine Rose

 

                                                                                                           OB 3 (1abs)

                                                                                                           1st Britton's Sh Ch Martinstide Pastiche of Bowstones JW

                                                                                                           2nd Braddon's Trendlewood Love Chronicle

 

                                                                                                           SVB

                                                                                                           1st & BVB Jury's Tibblestone Sky Larkin